CP Contact Form with PayPal - en to hi_IN translation catalogue (17 entries)

en: Email
hi_IN: प-पत्र

en: Subject
hi_IN: विषय

en: Message
hi_IN: संदेश

en: Please enter the captcha verification code.
hi_IN: कैप्चा सत्यापन कोड दर्ज करें।

en: Incorrect captcha code. Please try again.
hi_IN: गलत कैप्चा कोड। पुन: प्रयास करें।

en: Please enter the security code
hi_IN: सुरक्षा कोड दर्ज करें

en: Security Code
hi_IN: सुरक्षा कोड

en: Coupon code
hi_IN: कूपन कोड

en: This field is required.
hi_IN: यह फ़ील्ड आवश्यक है।

en: Please enter a valid email address.
hi_IN: एक मान्य ईमेल पता दर्ज करें.

en: Please enter a valid captcha code.
hi_IN: एक वैध कैप्चा कोड दर्ज करें।

en: Please enter a valid date with this format(mm/dd/yyyy)
hi_IN: इस प्रारूप (dd/mm/वर्ष) के साथ एक मान्य दिनांक दर्ज करें

en: Please enter a valid date with this format(dd/mm/yyyy)
hi_IN: इस प्रारूप (dd/mm/वर्ष) के साथ एक मान्य दिनांक दर्ज करें

en: Please enter a valid number.
hi_IN: एक मान्य नंबर दर्ज करें।

en: Please enter only digits.
hi_IN: केवल अंक दर्ज करें।

en: Please enter a value less than or equal to {0}.
hi_IN: कम से कम या करने के लिए {0} बराबर एक मूल्य दर्ज करें।

en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
hi_IN: से अधिक है या करने के लिए {0} बराबर एक मूल्य दर्ज करें।
